شعبه ی انجمن خیریه ی 14 معصوم (ع) اهواز در کرج افتتاح شد

نشانی: کرج - بلوار موذن - بالاتر از میدان نبوت - مقابل ضلع جنوبی دانشگاه هنر

تلفن: 4413397- 0261

همراه: 09198389874

انجمن خیریه ی 14 معصوم (ع) اهواز چشم انتظار کمک ها و مساعدت شما نیکوکاران ایثارگر می باشد

+ نوشته شده در  پنجشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 14:32  توسط عادل مسلمانی و حبیب اله بهرامی  | 

4 هزار نفر تحت پوشش انجمن

خیریه 14 معصوم (ع) اهواز قرار دارند

 

 

قائم مقام انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اعلام کرد:1500خانوار نیازمند و مستمند اهوازی تحت پوشش انجمن خیریه 14 معصوم (ع) شهرستان اهواز قرار دارند.

شیخ زاده با بیان این مطلب گفت: از این تعداد خانوار - که مشتمل بر 4 هزار نفر می باشند - 1700 نفر دانش آموز در مقاطع مهد کودک و پیش دبستانی ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستانی در کلاس های تقویتی آموزشگاه تحت نظارت این انجمن آموزش می بینند.  همچنین 180 دانشجو که از مقاطع راهنمایی و دبیرستان تحت پوشش این انجمن بوده اند از کمک های این انجمن بهره مند می شوند.

*واحد فرهنگی و آموزش

شیخ زاده به بیان فعالیت های انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز پرداخت و افزود: از آن جا که یکی از وظایف والدین توجه به تربیت صحیح فرزندان است و ایتام نیز از نعمت پدر محرومند، تلاش این انجمن بر آن بوده تا علاوه بر ارایه ی خدمات مالی و رفاهی در رمینه های اعتقادی ، اخلاقی ، تربیتی و تحصیلی نیز این عزیزان را یاری کند. بنابراین پرداخت کمک هزینه تحصیلی از دبستان تا دانشگاه ، برگزاری کلاس های تقویتی و تجدیدی دانش آموزان تحت پوشش در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را به منظور بهبود سطح تحصیلی آنان در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روزانه بالغ بر 500 دانش آموز تحت پوشش از کلاس های این مرکز-که توسط 105 نفر از معلمان و دبیران مجرب و به صورت افتخاری و حق التدریسی اداره می شوند- بهره می گیرند.

قائم مقام انجمن خیریه 14 معصوم (ع) ارایه ی مشاوره های تربیتی و تحصیلی و برنامه های آموزشی به خانواده ها ، اهدای جوایز به دانش آموزان ممتاز و آنانی که به نحوی سطح تحصیلی شان ارتقا پیدا کرده است، حمایت و تشویق به ادامه تحصیل دانش آموزانی که به دلایلی ترک تحصیل کرده اند، تشکیل کتابخانه و ارایه ی  کتاب های درسی و کمک آموزشی به دانش آموزان، برگزاری مسابقه های علمی، ارایه ی کلاس های آموزشی قرآن و معارف اسلامی و برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی را از دیگر فعالیت های این انجمن برشمرد.

*واحد اشتغال

شیخ زاده به تشریح فعالیت های واحد اشتغال این انجمن پرداخت و گفت: به منظور استقلال، خودکفایی و توانمند کردن و نیز پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مشکلات روحی و روانی فرزندان خانواده های تحت پوشش اقداماتی صورت گرفته است که می توان به معرفی افراد فاقد تخصص به مراکز فنی و حرفه ای و آموزشگاه ها برای گذراندن دوره های مورد نیاز، برگزاری دوره های آموزش هنری و فنی حرفه ای از جمله رایانه، خیاطی،گل سازی و ... ، معرفی نیروی انسانی مورد نیاز کارفرمایان، نهادها، صنوف، سازمان ها و کارآفرینان، انجام مشاوره های شغلی برای بازدهی بیش تر و ارایه ی خدمات پرستاری کودک و سالمند توسط افراد واجد شرایط خانواده های تحت پوشش اشاره کرد.

*واحد بهداشت و درمان

قائم مقام انجمن خیریه 14 معصوم (ع) پرداخت هزینه های درمان و دارو، معرفی به پزشکان، بیمارستان ها، آسایشگاه ها و مراکز دندانپزشکی و درمانگاه هایی که با انجمن همکاری دارند و برگزاری دوره های آموزش بهداشت خانواده و توزیع لوازم بهداشتی را از دیگر خدمات این انجمن ذکر کرد.

*واحد مددکاری

شیخ زاده به دیگر فعالیت های این انجمن در قالب واحدهای پذیرش و امور مددکاری اشاره کرد و تحقیق اولیه و بررسی درخواست های کتبی مددجویان در زمینه لوازم ضروری منزل، مسکن، ازدواج، وام و ... استفاده از مشاوران حقوقی برای رفع مشکلات مددجویان ، صدور دفترچه های بانکی و خواربار برای دریافت مستمری و ارزاق و کالاهای مورد نیاز و توزیع پوشاک و کفش از طریق معرفی به فروشگاه های طرف قرارداد را از فعالیت های واحد مددکاری برشمرد و گفت: از دیدگاه این انجمن علاوه بر تامین نیازهای معیشتی خانواده ها، پرداختن به مسایل فرهنگی، اعتقادی، تربیتی، تحصیلی، اشتغال و ... آنان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

قائم مقام انجمن خیریه 14 معصوم (ع) در پایان ضمن قدردانی از همه ی نیکوکاران و خیرینی که با کمک های نقدی و غیر نقدی خود زمینه های گسترش فرهنگ حمایت از ایتام و خانواده های مستمند و نیازمند را فراهم کرده اند، نحوه ی مساعدت و همکاری قشرهای خیر و نیکوکار را تشریح کرد و گفت: در جهت تامین نیازهای اولیه خانواده های تحت پوشش از قبیل: مواد غذایی، پوشاک، تحصیل، درمان، مسکن، ازدواج و وسایل ضروری زندگی دست نیاز به سوی افراد نیکوکار و خیر می گشاییم و از این عزیزان بیدار دل و ایثارگر یاری می طلبیم تا بتوانیم اشکی از چشم یتیمی و گردی از چهره ی مستمندی بزداییم.

شایان ذکر است : انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز از سال 67 به منظور رسیدگی به امور ایتام و نیازمندان تشکیل شد و تا کنون با حمایت های بی دریغ مردم نیکوکار از طریق دریافت کمک های ماهانه، صدقات، نذورات، صندوق صدقات و خیرات، اهدای ثلث مال سهم امام(ع)، سهم سادات، رد مظالم، کفارات، مد روزه، زکات فطره، گوسفند نذری و عقیقه، وقف املاک و مستغلات، تهیه جهیزیه و سفارش تاج گل در مراسم ترحیم، هزینه های مراسم شب هفت، چهلم و سال و اختصاص و پرداخت وام به خانواده های نیازمند، تقبل تمام یا قسمتی از هزینه های سرپرستی یک یا چند تن از ایتام تحت پوشش و اهدای کمک های غیر نقدی و ... توانسته در حد توان گام های موثری در جهت تامین هزینه ی زندگی نیازمندان و حفظ آبرو و عزت نفس آنان بردارد.

شهروندان و نیکوکاران خوزستانی برای اهدای کمک های غیرنقدی خود می توانند با با شماره تلفن های 1-2202070 تماس بگیرند یا به نشانی اهواز – خیابان شریعتی – مقابل سقاخانه – انجمن خیریه 14 معصوم(ع) اهواز مراجعه کنند .

خیران عزیز همچنین با واریز وجوه نقدی خود به شماره حساب 0103573576007 جاری سیبا بانک ملی و شماره حساب  0100600296008 جاری سپهر بانک صادرات در اهواز و شماره حساب جاری سپهر 0102206225008 کد 1235 در تهران در کمک به خانواده های ایتام و مستمندان پیشقدم شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 17:29  توسط عادل مسلمانی و حبیب اله بهرامی  | 

تجلیل از 105 معلم

انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز

همزمان با بزرگداشت هفته معلم در استان از 105 معلم انجمن خیریه 14 معصوم (ع) شهرستان اهواز در آیینی بعد از ظهر روز شنبه در محل این مرکز تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز، در این آیین که جمعی از خیرین و نیکوکاران خوزستانی از جمله: بازاریان و اصناف ، معلمان و مدیران استان حضور داشتند، عضو هیات مدیره انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز در سخنانی به تشریح فعالیت های واحد فرهنگی انجمن خیریه پرداخت و خطاب به معلمان گفت : شما سروران جامعه هستید و سخن گفتن از مقام معلم و بحث آموزش و تعلیم و تعلم کار سختی است.

حاج حسن نیزاری افزود: هدایت ، تعلیم و تزکیه مردم از وظایفی بود که خداوند بر عهده ی پیامبران گذاشت و بعد از آنان شما جانشینان پیامبران در جامعه هستید و وطیفه ی تعلیم و تزکیه مردم را بر عهده دارید. 

عضو هیات مدیره انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز سپس به تاریخچه ی تاسیس انجمن خیریه و هدف های آن اشاره کرد و گفت : انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز علاوه بر رفع نیازهای مادی ایتام و مستمندانی که تشخیص داد اهل تکدی گری نیستند، نسبت به امر تعلیم و تربیت فرزندان این خانواده ها نیز احساس مسوولیت کرد و با کمک خیران خوزستانی اقدام به راه اندازی یک آموزشگاه علمی و آموزشی مجهز نمود که امروزه تعداد 1700 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و 105 معلم و دبیر مجرب ( افتخاری و حق التدریسی) به امر آموزش و پرورش و شرکت در کلاس های تقویتی و تجدیدی مشغول هستند .

همچنین سرکار خانم هندی مسوول واحد فرهنگی انجمن خیریه به فعالیت های حوزه ی مسوولیت خود اشاره کرد و گفت : هدف ما علاوه بر کمک مالی، رسیدگی به امور فرهنگی و تربیتی فرزندان ایتام و مستمندان است .

در پایان این آیین از معلمان و دبیران انجمن خیریه 14 معصوم (ع) اهواز با اهدای لوح تقدیر، تجلیل شد. 

  

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 11:5  توسط عادل مسلمانی و حبیب اله بهرامی  | 

با سلام و عرض ادب و احترام به شما عزیزان همراه

برای انعکاس فعالیت های ایثارگرانه ی انجمن خیریه 14 معصوم اهواز که از سال 67 تشکیل شد و در خدمت رسانی به ایتام و مستمندان از هیچ کوششی دریغ نکرد این وبلاگ راه اندازی شده است.

امید است با همکاری و همیاری شما همراهان صمیمی بتوانیم ضمن اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی در این وبلاگ،  در ترویج فرهنگ تعاون و همکاری و کمک به نیازمندان قدم های موثری برداریم. ان شاا

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 8:47  توسط عادل مسلمانی و حبیب اله بهرامی  | 

دریافت كد ساعت